Кар'єрний розвиток під час навчання

  • Активно долучися до суспільного студентського життя, вступи до студентських спілок, що відповідають твоїм інтересам: студентської ради, наукового товариства, театрального гуртка, спортивної секції, музичної групи, оркестру, хору тощо. Участь у подібних об’єднаннях – це можливість придбати цінний досвід громадської або соціальної роботи, розвинути таланти, навчитися працювати в колективі, розширити коло знайомих та набути корисні контакти. Багато хто саме із студентських організацій починає свою політичну або творчу кар’єру. Роботодавці шукають ініціативних кандидатів із лідерськими якостями та вмінням працювати в команді, й наявність досвіду участі в студентських товариствах у твоєму резюме – це відмінний спосіб продемонструвати, що ти маєш ці якості.
  • Поцікався грантами та стипендіями, можливостями навчання за кордоном, участі у літніх школах.
  • Отримай перший досвід роботи вже під час навчання: пройди стажування або долучись до волонтерської діяльності (варто розглянути можливості отримання такого досвіду як в Україні, так і за кордоном).
  • Відвідуй ярмарки вакансій – спеціалізовані заходи, метою яких є надання можливості студентам познайомитись із роботодавцями та вакансіями, які вони пропонують. У тебе буде змога поспілкуватися з потенційними роботодавцями в твоїй галузі, налагодити зв’язки, що сприятимуть майбутньому працевлаштуванню, дізнатися про вимоги до кандидатів та очікування роботодавців, більше довідатись про характер роботи, яка пропонується, залишити своє резюме відразу у багатьох компаніях, записатися на співбесіду. Варто підготуватися до відвідування заходу заздалегідь: дізнайся, які компанії та підприємства братимуть участь у ярмарку; знайди інформацію про організації, що тебе цікавлять, та виріши, з ким ти хотів би поспілкуватись під час заходу; підготуй актуальне резюме та роздрукуй достатню кількість копій; підготуй відповіді на питання про твої навички, компетенції та професійні прагнення; підготуй питання, які ти хотів би поставити роботодавцям.
  • Накопичуй соціальний капітал: твої однокурсники, викладачі, товариші по студентській спілці, колеги по стажуванню та ін. – всі ці зв’язки можуть стати тобі у нагоді в майбутньому професійному житті.
  • Загалом, проявляй ініціативу та будь активним!

Читай також