Знайомство з професіями

Як обрати саме ту професію, яка найбільш відповідає вашим уподобанням, здібностям, знанням та інтересам?

Що треба знати про професії?

Каталог професій проекту “Освіта в Україні”

osvita.com.ua

На сьогоднішній день чітко ніхто не зможе відповісти на питання “Скільки існує професій у світі?” – оскільки світ професій дуже мінливий. Одні професії народжуються у зв’язку з освоєнням принципово нових технологій, виникненням нових сфер діяльності. Інші відмирають внаслідок змін у технології, організації виробництва, праці або управління. Єдине, що можна стверджувати – у Національному класифікаторі професій України на даний час згадується більше ніж 8 тисяч професій, посад, професійних назв робіт та спеціалізацій до них.

До речі, у Міжнародній стандартній класифікації професій зазначено 5113 професій та спеціальностей.

Це дає вам широкі можливості вибрати саме ту професію, яка найбільше відповідає вашим уподобанням, здібностям, можливостям, знанням, інтересам, прагненням, умінням та складу вашого характеру.

Досить часто можна почути, наприклад, таке: “Хочу бути юристом!” А що ж входить до обов’язків юриста? Чим він займається? Що він має знати, уміти? Важливо мати уявлення про зміст професії. Пропонуємо ознайомитися з описами професій за наведеними посиланнями.

Професія юриста очима фахівця

У цій статті, підготованій порталом Освіта.ua, HR менеджер юридичної фірми Ulysses Марина Вешко розповідає про особливості роботи юриста в сучасній Україні, переваги та недоліки цієї професії, типові труднощі у побудові кар’єри за цією спеціальністю, а також дає поради тим, хто обрав цю професію.

Топ-100 найбільш затребуваних роботодавців у світі

Хочете дізнатись, які компанії є найбільшим затребуваними роботодавцями в світі? Наводимо посилання на список топ-100, складений соціальною мережею для пошуку і встановлення контактів LinkedIn за даними їхньої бази користувачів, яка на сьогодні перевищує 300 мільйонів. До п’ятірки лідерів увійшли гіганти ІТ бізнесу Google, Apple, Microsoft та Facebook, а також один із світових лідерів на ринку продуктів харчування та товарів побутової хімії, компанія Unilever.

П’ять причин пройти стажування

Майкл Аксманн, старший спеціаліст з розвитку навичок у Міжнародній організації праці, розповідає про свій досвід проходження стажування в банку одразу після закінчення школи та про переваги отримання практичного досвіду роботи перед тим, як продовжувати освіту у виші. Пан Аксманн зауважує, що на сьогодні майже всі країни світу мають надзвичайно високий рівень безробіття серед молоді, навіть серед тих, хто здобув гарну освіту в престижних університетах. В той же час країни, що мають давню традицію стажувань та виробничої практики (серед них Німеччина, Швейцарія, Люксембург, Нідерланди), мають нижчі показники безробіття серед молоді, і їхньому досвіду можна повчитись. В умовах сьогоднішньої жорсткої конкуренції молодь, що має досвід роботи в компанії чи на підприємстві, здобутий до або під час навчання у виші, матиме перевагу на ринку праці. В статті також наводяться основні елементи стажування, такі як підписання контракту, оплата стажування та обов’язковий навчальний компонент практики на підприємстві.

Читай також