Що таке кар’єра?

Кар’єра – це сукупність усіх видів діяльності, якими людина займається впродовж трудового життя, а саме: здобуття освіти, додаткових кваліфікацій, стажування, робота (як оплатна, так і волонтерство) і навіть хобі.

Традиційно термін “кар’єра” вживали для позначення різновиду діяльності людини, що приносить їй прибуток, та часто йшлося про одну професію на все життя. Зараз поняття “робота на все життя” відходить у минуле, і все більше людей опановують декілька професій протягом своєї кар’єри і нерідко змінюють місце роботи, галузі й посади. До того ж змінюється традиційна парадигма “здобуття освіти, потім працевлаштування і робота”. Наприклад, досить часто студенти одночасно задіяні на ринку праці, а також у навчанні, тож ці процеси відбуваються паралельно. Також багато людей підвищують власну кваліфікацію за принципом безперервного навчання пізніше, вже під час свого трудового життя. Отже, етапи навчання та застосування того, чого навчився, не йдуть один за одним, а перетворюються на процеси, що часто відбуваються одночасно.

Чим зумовлені ці зміни?

Сучасний мінливий ринок праці

У сучасному мінливому світі з швидким розвитком технологій та інновацій різновиди діяльності постійно змінюються. “Але ж виробництво і технології завжди розвивались і відповідно впливали на ринок праці. Яка різниця зараз?” – можеш запитати ти. Різниця сьогодні полягає в безпрецедентній швидкості розвитку технологій та непередбачуваності їхнього впливу на зайнятість. Наприклад, таких поширених сьогодні професій, як адміністратор соціальних мереж, розробник веб- додатків або веб-аналітик, 10 років тому навіть не існувало. Зрозуміло, що підготувати фахівців за цими спеціальностями в навчальному закладі було просто неможливо, адже на той час ніхто навіть не знав, що на працівників із такими знаннями та навичками буде попит. Тому для того, щоб бути успішною людиною з солідними перспективами працевлаштування в сучасних умовах постійних змін кваліфікацій, мати лише диплом навчального закладу недостатньо. Сьогодні ніхто не зможе надати тобі таку освіту, яка б гарантувала успішну кар’єру на все життя (тоді як 30-40 років тому це було цілком можливо). Щоб досягти успіху в сучасному світі, треба брати дуже активну участь в управлінні своїм професійним життям, постійно опановувати нові навички та вміти аналізувати та розуміти тенденції й динаміку ринку праці. Здається, що цьому важко навчитися? Наш сайт допоможе тобі:

Безграмотними у 21 сторіччі будуть не ті, хто не вміє читати та писати, а ті, хто не вміє вчитися, довчатися та перевчатись

Елвін Тоффлер,
американський соціолог

  • обрати кар’єру;
  • дізнатись, які навички потрібні для того, щоб правильно управляти кар’єрою та з легкістю адаптуватись до мінливого ринку праці сьогодення і майбутнього;
  • отримати поради про те, як обрати навчальний заклад;
  • з’ясувати, як можна почати будувати кар’єру вже з студентських років;
  • скласти резюме та підготуватись до співбесіди з роботодавцем;
  • довідатись про корисні ресурси з пошуку можливостей працевлаштування, стажування, волонтерської діяльності та навчання за кордоном.

Крім того, наш сайт надасть корисні поради твоїм батькам.

Успішне управління кар’єрою передбачає три основні стадії:

  • Первинне планування кар’єри (тобто те, що тобі потрібно починати робити зараз): визначити власні інтереси, вміння та навички; познайомитись зі світом професій; обрати напрям навчання; скласти план розвитку кар’єри; придбати практичний досвід роботи (стажування, волонтерство, виробнича та навчальна практика).
  • Пошук роботи: набуття навичок пошуку роботи; написання резюме та супровідного листа; підготовка до співбесіди та її проходження; оцінювання пропозиції працевлаштування та адаптація до нового робочого місця.
  • Постійне управління кар’єрою: регулярний аналіз професійних планів та їх коригування з урахуванням тенденцій ринку праці, власних інтересів та особистих обставин.

Сподіваємося, що наш сайт допоможе тобі зробити перші кроки на шляху до майбутньої кар’єри і навчить навичкам управління нею, які стануть тобі у нагоді протягом усього професійного життя. Головне на цьому шляху – твоя особиста зацікавленість у особистісному розвитку та підвищенні власної конкурентоспроможності!

Читай також